Biżuteria ze stali chirurgicznej – jak o nią dbać

Biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bez względu na płeć. Chętnie kupują ją zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nic dziwnego, bo biżuteria z stali chirurgicznej ma masę zalet. Po pierwsze jest stosunkowo tania, w porównaniu z biżuterią z kruczców szlachetnych jak złoto czy srebro. W tym przypadku niska cena idzie w parze ze świetną jakością. Biżuteria ze stali chirurgicznej wygląda podobnie jak ta ze złota, dlatego obie można w bardzo fajny sposób ze sobą łączyć. Do tego jest idealna dla alergików – nie powoduje żadnych podrażnień i może być bez ograniczeń noszona przez osoby mające skórę wrażliwą i delikatną. Biżuterię ze stali chirurgicznej kupić można w każdym salonie jubilerskim, zarówno stacjonarnie jak i online.

Kupić biżuterię ze stali chirurgicznej jest łatwo, ale jak o nią dbać? Ogromną jej zaletą jest to, że nie trzeba jej jakoś specjalnie konserwować. Można ją czyścić pod bieżącą wodą, z dodatkiem mydła, przy użyciu delikatnej szczoteczki lub gąbeczki. Po umyciu dokładnie wytrzeć. Tak jak w przypadku innych rodzajów biżuterii bardzo ważne jest jej odpowiednie przechowywanie. Dlatego jeśli chcesz by twoja biżuteria służyła ci przez długi czas musisz zadbać o to by nie leżała w wilgotnym miejscu, na słońcu, żeby nie miała kontaktu z innymi wyrobami jubilerskimi. Najlepiej przechowywać ją w specjalnej szkatułce, lub w zamszowym woreczku. Żadna bizuteria również ta ze stali chirurgicznej nie lubi kontaktu z chlorowaną wodą czy chemikaliami. Dlatego jeśli regularnie korzystasz z basenu czy sprzątasz używając silnych detergentów zdejmuj biżuterię – pierścionki, bransoletki czy zegarek. Biżuteria ze stali chirurgicznej i biżuteria wogóle nie lubi też kontaktu z perfumami, dlatego nie perfumuj się w miejscach w których nosisz biżuterię.

Jeśli będziesz o nią dbać i właściwie ją przechowywać biżuteria ze stali chirurgicznej będzie co służyć długi, długi czas.