Czy biżuteria ze stali chirurgicznej uczula?

Biżuteria ze stali chrirurgicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet i mężczyzn. Reklamowana jest jako biżuteria odpowiednia dla osób z alergiami kontaktowymi, ze skórą wrażliwą i delikatną. Ale czy biżuteria ze stali chirurgicznej na pewno nie uczula?

Biżuteria ze stali chirurgicznej wykonywana jest z tego samego materiału z którego wykonuje się elementy protetyczne i chirurgizne. Jest to więc materiał w 100% bezpieczny. Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, co często zdarza się w przypadku biżuterii złotej lub srebrnej. Dlatego z powodzeniem mogą nosić ją alergicy i osoby cierpiące na alergię kontaktową. To oczywiście nie oznacza, że to biżuteria wyłącznie dla alergików. Mogą nosić i noszą ją wszysccy, ponieważ poza tym, że jest hipoalergiczna jest też bardzo efektowna. Na pierwszy rzut oka praktycznie nie różni się od biżuterii złotej, dlatego może być z nią śmiało łączona lub traktowana jako tańszy zamiennik. Biżuteria ze stali chirurgicznej świetnie komponuje się z różnymi kamieniami, kryształkami Svarovskiego czy innymi dodatkami.

Pytań dotyczących biżuterii ze stali szlachetnej jest więcej. Na przykład czy biżuteria ze stali chirurgicznej czernieje?

Nie, pod warunkiem, że będziemy o nią dbać w odpowiedni sposób. Jak każda biżuteria tak i ta nie lubi kontaktu z perfumami czy detergentami. Dlatego lepiej zdjąć obrączkę, zegarek czy pierścionek jeśli często sprzątasz, a perfumami nie pryskać tych miejsc, gdzie zakładamy zegarek czy łańcuszek.

Jeśli chcesz uniknąc czernienia biżuterię ze stali szlachetnej musisz też odpowiednio przechowywać. Najlepiej wybrać ciemne i suche miejsce. Odpowiednie są wszelkiego rodzaji kuferki przeznaczone na biżuterię, oraz woreczki zamszowe.

Czyszczenie biżuterii ze stali chirurgicznej jest proste i niewymagające. Wystarczy woda, mydło i miękka szczoteczka lub szmatka. Możesz robić to tak często jak uznasz za stosowne, pamiętaj tylko by potem dokładnie osuszyć biżuterię. Jeśli szukasz niedrogiej i efektownej biżuterii wybierz tę ze stali chirurgicznej.